Kremlin sözcüsü: Karlov'a saldırmak, Rusya'ya saldırmaktır

Güncel 23 Aralık 2016
Kremlin sözcüsü: Karlov'a saldırmak, Rusya'ya saldırmaktır

Lavrov için yapılan törende Putin'den dikkat çeken görüntü 1

Karlov için ilk tören Dışişleri Bakanlığı’nda yapıldı. Rus geleneklerine göre açık tabutta yatan cenazenin başında şeref kıtası askerleri nöbet tutarken, Devlet Başkanı Vladimir Putin, Başbakan Dmitri Medvedev ve diğer ziyaretçiler tabutun önüne çiçek bıraktılar.Törende Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov bir konuşma yaptı ve aile üyelerine başsağlığı dileklerini iletti.

Kaynak: Lavrov için yapılan törende Putin'den dikkat çeken görüntü

Rossiya 24 televizyonuna konuşan Peskov, Karlov'un öldürülmesine ilişkin olarak, "Bir büyükelçiye saldırmak kesinlikle (temsil ettiği) devletin kendisine saldırmaktır" dedi.

Peskov, "Bu korkunç haber herkes tarafından, hepsinden önce de Devlet Başkanı (Vladimir Putin) tarafından gerçek bir trajedi, hem insani bir trajedi hem de devletler arası ilişkiler bakımından bir trajedi olarak algılandı" diye devam etti.

İKİ LİDER KARARLILIĞI ORTAYA KOYDU

Peskov'un aktardığına göre, Putin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Karlov'un öldürülmesinin ardından yaptıkları telefon görüşmesinde "provokasyon olarak niteledikleri bu trajedinin devletler arasındaki ilişkileri bozmasına izin vermeyecekleri konusunda kararlılıklarını ortaya koydu."

Kaynak: Kremlin sözcüsü: Karlov'a saldırmak, Rusya'ya saldırmaktır

Bu kategorideki diğer yazılar